Co czeka rynek kryptowalut w 2022 roku prognozy i trendy

Posted on 16th September 2021

Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Computerworld dostarcza najświeższe informacje, opinie, prognozy i analizy z branży IT w Polsce i na świecie. Co ciekawe, Tim Beiko, który koordynuje pracę programistów przy Ethereum, ocenia, że szanse na przejście na PoS w tym roku wynoszą od 1% do 10%. Pomimo ciągłej zmienności cen, fundamenty wokół blockchain Ethereum wyglądają na naprawdę mocne i są szczególnie godne uwagi przed nadchodzącą fuzją. – W związku z trwającym kryzysem, przewidywania naszego panelu dla ETH licząc od początku 2022 roku, znacznie się obniżyły – opisał Finder.

Rozwój w tym sektorze kryptowalut doprowadził do powstania terminu “DeFi 2.0”, który odnosi się do różnych ograniczeń, na które napotykały wczesne projekty DeFi. Chodzi tutaj między innymi o efektywność kapitałową, ryzyko likwidacji i efektywność kosztową. W ciągu ostatnich 18 miesięcy, obserwowaliśmy wzrost projektów kopiujących inne pomysły, mających na celu zdobycie udziału w rynku poprzez zwabienie użytkowników nierealnie wysokimi zyskami.

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Co do samych wycen ETH, przy obecnych realiach nic nie wskazuje surowce na to, aby jedna z największych kryptowalut mogła się “odbić”. Prognozy zakładają dalsze, powolne spadki – nawet do poziomu 800 dol.

Największych pod względem kapitalizacji, mocno się rozwija. A Nasdaq aż o 3,2 proc., do poziomu najniższego od listopada 2020 r. Nasz WIG20 spadł minimalnie, tylko o 0,07 proc., ale tym samym przedłużył serię do ośmiu kolejnych sesji spadkowych. Od 14 kwietnia, w ciągu ostatnich siedemnastu towary dla handlowców – pomysły inwestycyjne sesji WIG20 zaliczył aż szesnaście dni spadkowych, rosnąc w tym czasie tylko jeden raz. Inflacja w Stanach Zjednoczonych spadła w kwietniu do 8,3 proc. Ważniejsze od tego, że tym razem nieco spadła, jest to, że spadła mniej niż oczekiwano, czyli znów zrobiła negatywną niespodziankę.

Jednak ethereum oferuje wiele innych możliwości, ponieważ stanowi przede wszystkim rozbudowaną platformę deweloperską, służącą do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Przeciętny inwestor jednak skupia się na kryptowalucie, oczekując, że jej cena będzie stale rosnąć. Wahania kursu bitcoina – cena BTC często wyznacza kierunek dla całej branży wirtualnych walut. Inne monety zwykle podążają za aktualnym trendem bitcoina. W przeszłości zmiany cen ETH były zsynchronizowane z wartością BTC.

ethereum prognozy 2022

Głównym atutem protokołu proof-of-stake pod względem bezpieczeństwa jest to, że stakerzy pozostają pod ścisłą kontrolą. W przypadku, gdy sieć uzna, że dany staker zachował się nieetycznie – na przykład próbował odwrócić transakcje – sieć może odebrać mu część lub całość stakowanychetherów. Obecnie Ethereum ma trudności z wykonaniem zdecydowanego ruchu, prawdopodobnie przez niepewność inwestorów wokół The Merge. Token ETH rozpoczął mijający tydzień na poziomie 1200 dolarów, po czym w czwartek zanurkował w pobliże 950 dolarów. Piątek przyniósł natomiast nieudany test poziomu 1100 dolarów, który doprowadził notowania powrotem do psychologicznego poziomu 1000 dolarów.

Kurs ethereum

Investing.com – Ruchy wzrostowe na rynku kryptowalut w ostatnich dniach cieszą inwestorów. Większość akcji idzie w górę, natomiast eksperci zajmują rozbieżne stanowiska w sprawie krótkoterminowych notowań walut cyfrowych. Podczas obecnego trendu spadkowego, oczekiwane jest ponowne zrównoważenie napływu kapitału do protokołów DeFi z solidnymi fundamentami.

ethereum prognozy 2022

Upadek stablecoina UST i ekosystemu Terra, okazały się prawdziwym “czarnym łabędziem” rynku kryptowalut. Jego efekt zarażania doprowadził chwilę później do głośnego bankructwa Three Arrows Capital i niewypłacalności wielu scentralizowanych pożyczkodawców kryptowalutowych, takich jak Celsius. Niewątpliwie pogłębiło to rynek niedźwiedzia i spowodowało, że chociaż trzeci kwartał zaczyna się od miesięcy letnich, to na rynku cyfrowych aktywów w najlepsze trwa „kryptowalutowa zima”.

Jason Urban: wartość BTC i ETH w ciągu roku wzrośnie dwukrotnie

Technologia stojąca za kryptowalutami znajduje wciąż nowe zastosowania w różnych branżach oraz dziedzinach życia. Według wyliczeń PWC, blockchain wniesie do światowej gospodarki 1,76 bln dolarów wartości do 2030 roku (a w 2021 było to „ledwie” 66 mld). W jaką kryptowalutę inwestować, zależy od celu inwestycji. Zazwyczaj jest to wybór między wzbogaceniem portfela a handlem, ale również należy zwrócić uwagę na to, która kryptowaluta najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wszystko, co należy zrobić to zdobyć odpowiednie informacje oraz mądrze zainwestować własne środki.

W tym wypadku analitycy techniczni przypominają, że obsunięcie się poniżej jednego technicznego poziomu wsparcia otwiera drzwi dla dalszych spadków w kierunku kolejnego wsparcia. Cena ethereum mniejsza niż tysiąc dolarów może być początkiem cofania się w kierunku 800 dolarów i dalej 355 dolarów. Na polskim rynku kurs bitcoina w krytycznym momencie weekendu spadł poniżej 80 tysięcy złotych.

Zmiany historyczne ceny ETH

Później po wahaniach powyżej poziomu 200 USD przez prawie miesiąc, jego cena spadła do 106 USD 12 marca, co było wynikiem szerokiej wyprzedaży na rynkach finansowych na początku kryzysu Covid-19. „Short nie będziemy w stanie rozgrywać na samym tetherze, ale na bitcoinie. Obstawiam, że bitcoin może zlecieć poniżej 20 tys. Upadek tethera będzie powiązany jak narodowy dług hits portfela każdego dnia ze spadkami na szerokim rynku krypto. Ale rewolucja, która się teraz dzieje jest na najbliższe 5-10 lat” – powiedział Zaorski podczas WallStreet26. „Najważniejszym driverem obecnej „bańki internetowej” nie jest wcale bitcoin, najważniejszym będą tether i USDC” – powiedział Zaorski podczas swojego panelu dotyczącego pomysłów spekulacyjnych na 2022 r.

Amerykanie płacą już poniżej 5 zł za litr benzyny. Przez ceny ograniczyli tankowanie

To spektakularny wzrost, ale trzeba pamiętać, że rynek kryptowalut notuje często duże spadki. W styczniu, kiedy to ETH kosztował 1400 USD, po niespełna roku waluta spadła o ponad 90 procent. Mamy czerwiec 2022 roku i obecnie ether stanowi równowartość 1000 dolarów. Aktywów cyfrowych w Fundstrat Global Advisors, uważa, że ponieważ popyt instytucjonalny i detaliczny wznosi DeFi na nowe wyżyny, ethereum prawdopodobnie pokona bitcoina w 2022 r.

Polygon, który był wcześniej znany jako Matic Network, rozpoczął działalność w 2019 roku w celu zwiększenia skalowalności Ethereum. Protokół został przemianowany na „Polygon”, a jego cel został rozszerzony o tworzenie i łączenie blockchainów kompatybilnych z Ethereum. Warto mieć przegląd tego, co wydaje się być wschodzącymi kryptowalutami w danym momencie, więc oto lista (w przypadkowej kolejności) wschodzących kryptowalut na rok 2022.

Nigdy nie należy inwestować więcej, niż można sobie pozwolić na stratę. Fuzja jako taka nie sprawi, że sieć Ethereum staje się znacznie bardziej skalowalna. Jeśli przebiegnie pomyślnie, skróci czas tworzenia bloku z około 13 do 12 sekund przy zachowaniu tego samego rozmiaru bloku. Ostatecznie zwiększy to wydajność transakcyjną o 7,5%, ale nie o dużo więcej. Zgodnie z obecnym harmonogramem, skalowalność sieci Ethereum ulegnie poprawie dopiero w 2023 roku. Docelowo mniej więcej w tym czasie zostaną wdrożone łańcuchy shardów , które znacznie poprawią skalowalność sieci Ethereum, a być może będą wymagały jeszcze mniej sprzętu do weryfikacji transakcji.

Jak na razie w tym miesiącu zyskał ponad 50%, w porównaniu do strat w czerwcu (-44%), maju (-28%) i kwietniu (-16%). Bitcoin, kryptowaluty i technologia blockchain. Wszystko co chciałbyś wiedzieć, w jednym miejscu.

Rosnieft straszy Niemców wzrostem cen paliw

ETH, jak nie cały pozostały rynek, zależy od ruchu cenowego Bitcoina. Dlatego kiedy Bitcoin zaczyna rosnąć, ETH również może mieć na to nadzieję. W miarę rozwoju sieci Ethereum rośnie liczba transakcji i minerów, którzy ingerują w system, a ten z kolei próbuje radzić sobie z tymi ograniczeniami technicznymi.

Wiele takich serwisów gwarantuje, że otrzymacie wysokie procenty, oferujących w kredyt ETH. Możecie zaoferować je dla swego rodzaju rynku jako pożyczkę. Ktoś inny może zaproponować zawarcie transakcji i wtedy warunki zapisane zostają w smart kontrakcie, a pożyczkobiorca oferuje depozyt.


No Replies to "Co czeka rynek kryptowalut w 2022 roku prognozy i trendy"